Mi köze az emberi nagyságnak-kicsiségnek az imádsághoz? A válasz az, hogy ha az imádságunk elér magához az Istenhez, akkor az emberi nagyság a személyes-élő végtelennél van! Más szóval: az emberlét végtelenül önmaga fölött is van, nincs bezárva véges-evilági létébe. Persze, Isten kegyelméből vagyunk ilyen nagyok, mert ő már előbb elért minket. Mint teremtő-megváltó-üdvözítő. Tehát imádkozva is mindig átéljük, hogy ebben a világban élve, mégis az Örökkévalónál vagyunk!



